WTZ

Warsztat Terapii Zajęciowej w Rawie Mazowieckiej

WTZ Przekaż 1,5%

O WTZ

WTZ

Warsztat Terapii Zajęciowej mieści się w Rawie Mazowieckiej na ul. Murarskiej 1, prowadzony jest przez Samorządowe Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Rawskiej. WTZ swoją działalność rozpoczął  dnia 27 grudnia 2006r. Otwarcie tego typu placówki na terenie Rawy Mazowieckiej było ogromnym sukcesem, ponieważ wielu ludzi niepełnosprawnych siedziało bezczynnie w swoich domach, nie uczestnicząc w życiu społecznym. Potrzeba była ogromna i nasze warsztaty musiały powstać.

Placówka istnieje aby wspierać rozwój osób niepełnosprawnych. Obecnie w Warsztacie Terapii Zajęciowej znajduje się siedem pracowni. Każdą pracownię prowadzi Instruktor Terapii Zajęciowej, pod którego opieką znajduje się pięciu uczestników.

W placówce uczestnicy przebywają 7 godzin dziennie. Uczestnikami są osoby o znacznym i umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Zajęcia w poszczególnych pracowniach odbywają się od poniedziałku do piątku. Oprócz codziennych zajęć uczestnicy uczestniczą w wycieczkach, spacerach oraz corocznie wyjeżdżają na turnusy rehabilitacyjne nad morze. W naszej placówce uczestnicy oprócz zajęć manualnych tak naprawdę uczą się prawdziwego życia i samodzielności.

Uczestnicy pod kierunkiem swoich instruktorów wykonują prace, które są sprzedawane na kiermaszach,  aukcjach. Dochód ze sprzedaży prac zasila konto WTZ dzięki któremu możemy wyjechać na turnus rehabilitacyjny lub zorganizować super  imprezę , wyjechać na ekstra wycieczkę. W czasie pięciu lat istnienia mamy również  sukcesy, którymi cieszymy się wszyscy.

Wśród naszych uczestników jest wielu laureatów nagród oraz konkursów. Prestiżowy konkurs – NIKIFORY wygrała nasza uczestniczka Agnieszka Wojtasik.

Do Warsztatu Terapii Zajęciowej uczęszcza codziennie 35 uczestników, osoby z poza naszego miasta są  dowożone  samochodem, który jest własnością WTZ. Na terenie naszego  powiatu  pozostaje  nadal wiele osób, które pozostają w domach bez żadnego zajęcia. Mamy nadzieję, że wkrótce znajdzie się możliwość rozszerzenia naszej placówki.

Warsztat Terapii Zajęciowej w Rawie Mazowieckiej
Skip to content